Schwarzwaldmädel : Operette in drei Akten von August Neidhart

Typ: Muzykalia Rok publikacji: 1917 Miejsce publikacji: Berlin Autor:
  • Jessel, Léon (1871-1942)
Strony: 5, [1] Sygnatura: 2129 (Gotycka) druk – 21 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Muzykalia
  • Nuty
  • Operetka
  • Jessel, Léon (1871-1942)
Data dodania: 18.12.2012

Zapis nutowy (wersja na fortepian) piosenki z trzyaktowej operetki „Schwarzwaldmädel” ("Dziewczyna ze Szwarcwaldu" z muzyką niemieckiego kompozytora Leona Jessela (1871-1942) i librettem Augusta Neidharta. Operetka ta wystawiona po raz pierwszy w 1917 r. w Berlinie pozostaje jedną z najpopularniejszych niemieckich operetek, była także wielokrotnie filmowana. Bohaterami jest dwóch berlińskich przyjaciół – Hans i Richard, szukających wytchnienia w małej, fikcyjnej wiosce w Szwarcwaldzie. Bohaterkami są Malwina – narzeczona Hansa oraz tytułowa szwarcwaldzka dziewczyna - Bärbele. Léon Jessel komponował pieśni, muzykę salonową, walce, polki, mazurki i marsze. Na ostatniej stronie druku muzycznego widnieje reklama z wieloma fragmentami utworów, m.in.: F. Michaela i L. Jessela. Zapis nutowy współoprawny (klocek) z innymi drukami muzycznymi. W: „Lieb' mich, und die Welt ist mein …” sygn. 2129 (Gotycka) druk 1-37.