Schwartz'scher selbstthätiger Patent-Schmierapparat für flüssige Oele [broszura]

Typ: DŻS Rok publikacji: 1867 Miejsce publikacji: Berlin Strony: 10 Sygnatura: DŻS - zabytki biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Schwartz, Adolf
  • Urząd Patentowy w Berlinie
  • Wynalazki i patenty - Niemcy - 19 w.
Data dodania: 05.06.2017

Broszura promująca wyroby fabryki Adolpha Schwartz & Co. z Niemiec, mieszczącej się w Berlinie na Zimmer-Strasse 87. Atesty i certyfikaty wyrobów potwierdzają m.in. A. Borsig, F. Wöhlert, Wesener, Alb. Fesca & Co., H. Thomas, H. Gährich i in. Fabryka produkowała pasy skórzane z sierści wielbłądziej, bawełniane,  pasy gumowe, artykuły azbestowe i wyroby skórzane, tworzywo do izolacji i uszczelniania, płyty „Meteorrit", węże parciane i gumowe. W latach XX opony i pełne gumy samochodowe „Czaika-Meteor", etc. (Firmę i jej produkty można znaleźć np. w "Wiadomościach Urzędu Patentowego" 1925 / nr 7, No Rej. 6058 — 6065. 17.VI 1925). Broszurka znaleziona w miesięczniku Stowarzyszenia Inżynierów Niemieckich,  sygn. 012190.