Schul-Schematismus der Provinz Westpreußen

Typ: Książka Rok publikacji: 1887 Miejsce publikacji: Danzig Autor:
  • Pompecki, Bernhard
Strony: 197+24 Sygnatura: IV.8.1 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Pompecki, Bernhard (1850-1912)
  • Prusy Zachodnie - szkolnictwo
Data dodania: 24.08.2010

Przeglądowe zestawienie wszystkich szkół prowincji Prusy Zach. z podaniem miejscowości, poczty, parafii, liczby klas, nauczycieli, uczniów, patronów szkół i lokalnych inspektorów szkolnych. W przypadku nauczycielek i nauczycieli podane są też dane osobowe (imię, nazwisko, wyznanie, data urodzenia, wykształcenie). Zestawienie opracowane przez Bernharda Pompeckiego (1850-1912) – nauczyciela w szkole miejskiej w Świeciu. W załączniku indeksy: osobowy i nazw miejscowych. Ostatnie strony (oddzielnie numerowane od 1 do 24) zajmują ogłoszenia i reklamy. Dużą część reklamowanych artykułów stanowią pomoce naukowe i dydaktyczne. Na stronie tytułowej pieczęcie elbląskiego magistratu i biblioteki magistratu. Brzegi kartek marmurkowane.