Schrift und Vernunft für denkende Christen […] Sechstes Bändchen

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1797 Miejsce publikacji: Berlin Autor:
  • Baumgarten-Crusius, Gottlob August
Strony: [ 2 ]; 315; [ 3 ] Sygnatura: 254/6 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Religia chrześcijańska - rozprawy - 18 w.
  • Rozprawy teologiczno - filozoficzne -18 w.
  • Baumgarten-Crusius, Gottlob August (1752 -1816)
Data dodania: 27.02.2019

Część szósta zbioru rozpraw o tematyce religijnej pod tytułem  Schrift und Vernunft für denkende Christen wydana w 1797 roku w Berlinie. Autorem publikacji jest Gottlob August Baumgarten-Crusius (1752-1816) - niemiecki teolog, asesor konsystorza, superintendent kapituły w Merseburgu. W tekstach o charakterze teologiczno – filozoficznych autor przedstawia m.in. rozważania dotyczące Boga jako siły sprawczej zmierzającej do doskonalenia człowieka, wyrozumiałości i łaski bożej, modlitwy, sakramentów świętych, śmierci i jej następstw, zmartwychwstania, sądu bożego i końca świata, towarzystw religijnych i organizacji kościelnych etc. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się również część czwarta niniejszego zbioru rozpraw opublikowana w 1796 roku (syg. 267159)