Satzung des Kunstvereins zu Elbing

Typ: Książka Rok publikacji: 1909 Miejsce publikacji: Elbing Strony: 7 Sygnatura: IV.9.2. Elblag biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Elbląskie Towarzystwo Sztuk Pięknych
  • Elbląg - towarzystwa naukowe - 19 w.
  • Elbląg - życie kulturalne - 19 w.
Data dodania: 15.02.2010

Statut powstałego w Elblągu 24 kwietnia 1858 r. Towarzystwa Sztuk Pięknych. Celem Towarzystwa wyrażonym w statucie było rozbudzanie w mieszkańcach zamiłowania do sztuk pięknych i zainteresowania nimi poprzez organizację wystaw (przynajmniej co dwa lata), wygłaszanie wykładów, rozlosowywanie dzieł sztuki oraz rozdawanie reprodukcji dzieł sztuki, rycin oraz czasopism artystycznych pomiędzy członków. Ambicją Towarzystwa Sztuk Pięknych było również stworzenie w Elblągu muzeum sztuki. Statut składa się z 22 paragrafów, podpisany w Elblągu 21 maja 1909 roku.