Sammlung Gemeinverständlicher Wisenschaftlicher Vorträge, 1886, 1899-1900

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1886, 1899-1900 Miejsce publikacji: Hamburg,Berlin Sygnatura: 010950 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 19 w.
  • Nauki przyrodnicze - Niemcy - periodyki - 19 w.
Data dodania: 16.03.2016

Zeszyty z popularnonaukowej serii wydawniczej „Sammlung gemeinverständlicher wissenschaftlicher Vorträge“. Każdy zeszyt zawiera jeden przyczynek. W zbiorach Biblioteki znajdują się trzy zeszyty: 314 – „Der verändernde Einfluß des Menschen auf die Pflanzenwelt Norddeutschlands” („Przekształcający wpływ człowieka na świat roślinny Niemiec północnych”) F. Höcka; 336 – „Die Pflanzenwelt im Glauben und Leben unserer Vorfahren” („Świat roślin w wierzeniach i życiu naszych przodków”) P. Speltera; 476/477 – „Die Anfänge der Eisenkultur” („Początki epoki żelaza”) Moritza Alsberga. Seria ukazywała się w latach 1866-1901, redagowana była kolejno przez Rudolfa Virchowa i Franza  von Holtzendorff, Rudolfa Irchowa i Wilhelma Wattenbacha oraz samodzielnie przez Rudolfa Virchowa. Przyczynki ukazujące się w ramach „Sammlung gemeinverständlicher wissenschaftlicher Vorträge“ dotyczyły różnych dziedzin wiedzy, zarówno nauk humanistycznych, jak i matematyczno-przyrodniczych.