Salon Wiosenny Malarstwa, Rysunku i Grafiki, Elbląg 1973 r. - folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 1973 Miejsce publikacji: Elbląg Illustracje: 8 K. Strony: [3 K.], [8 K.] Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
  • Wiosenny Salon Malarstwa Rysunku i Grafiki w Elblągu
  • Plastycy Elbląga - 20 w.
  • Środowisko artystyczne w Elblągu
Data dodania: 08.01.2013

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne w Elblągu organizowało od 1970 r. coroczną wystawę twórczości artystów środowiska elbląskiego w celu "przeglądu ich aktualnych, bieżących poszukiwań twórczych". A później w następnych latach "konfrontacji pracy artystów plastyków środowiska elbląskiego z miejscowym społeczeństwem". Tym razem zaprezentowano dzieła ośmiu lokalnych artystów. W pierwszym katalogu z wystawy znajdowały się noty biograficzne oraz zdjęcia artystów w późniejszych już tylko ich obrazy. Obrazy w postaci luźnych kart schowanych w obwolutę składaną na trzy w formie folderu. Z góry nastawiono się, na stały, coroczny charakter imprezy. Początkowa nazwa - Wiosenny Salon Plastyków Elbląskich uległa wkrótce zmianie i tak okrzepła już na stałe w świadomości elblążan - Salon Wiosenny Malarstwa Rysunku i Grafiki.