Salon Wiosennego Malarstwa, Rysunku i Grafiki "Elbląg 1975" - zaproszenie

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
  • Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk
  • Wiosenny Salon Malarstwa Rysunku i Grafiki w Elblągu
  • Środowisko artystyczne w Elblągu
Data dodania: 08.01.2013

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne (ETK) w Elblągu organizowało od 1970 r. cykliczną wystawę i konkurs - Salon Wiosenny Malarstwa, Rysunku i Grafiki. Wystawa miała miejsce w gmachu budynku Muzeum Elbląskiego przy ulicy Wybrzeżnej (obecnie Bulwar Zygmunta Augusta). Otwarcie nastąpiło 22.05.1975 r. o godz. 17.30. Obrazy wystawiane w tym konkursie później można było nabyć poprzez sekretariat ETK. Na odwrociu dokumentu znajduje się jedna z ostatnich pieczęci - Pełnomocnika Głównego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Elblągu. W powiecie elbląskim (do stworzeniaw 01.06.1975 r. Województwa Elbląskiego) był on przedstawicielem Wojewódzkiego Urzędu Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk w Gdańsku. Data 21.05.1975 r. i podpis Cenzora wyraża zgodę na rozpowszechnianie treści wystawy.