Salon Wiosenny Malarstwa, Rysunku i Grafiki, Elbląg 1974 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1974 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
  • Wiosenny Salon Malarstwa Rysunku i Grafiki w Elblągu
  • Plastycy Elbląga - 20 w.
  • Środowisko artystyczne w Elblągu
Data dodania: 08.01.2013

Elbląskie Towarzystwo Kulturalne (ETK) w Elblągu było pomysłodawcą corocznych wystaw organizowanych od 1970 r. pod nazwą - Wiosenny Salon Malarstwa Rysunku i Grafiki, związanych z osiągnięciami twórczymi elbląskich artystów. W roku 1974 powstała kolejna edycja tej wystawy, gdzie podobnie jak w roku poprzednim zaprezentowano dzieła dziewięciu lokalnych artystów obeznanych z międzynarodowymi salonami wystawienniczymi. Wydrukowany afisz z tej okazji informował o otwarciu wystawy 20.05.1974 r., czynnej przez miesiąc w Elbląskim Muzeum, mieszczącym się wówczas przy ulicy Wybrzeżnej (od 1975 r. ulica ta nazywa się Bulwar Zygmunta Augusta). Salon Wiosenny to nie tylko wystawa ale też możliwość zakupienia tych dzieł poprzez sekretariat ETK mieszczący się w Elbląskim Domu Kultury.