Ryszard Milczewski-Bruno – spotkanie z poetą w Galerii EL – afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1974 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Poezja polska - 20 w.
  • Afisz
  • Spotkanie autorskie
  • Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu
  • Galeria El w Elblągu
  • Milczewski-Bruno, Ryszard (1940-1979)
Data dodania: 24.01.2013

Laboratorium Sztuki Galeria EL gościło 19.10.1974 r. polskiego poetę – Ryszarda Milczewskiego-Bruno (1940-1979). Studiował na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu i filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Debiutował w 1958 roku wierszem Starość dłoni w tygodniku społeczno-kulturalnym "Orka". Pisał reportaże do "Faktów" z zamiarem wydania ich w przyszłości w postaci tomu Waga lita ciepła. Za pierwszy tom poezji otrzymał dwie nagrody: im. Peipera, przyznawaną przez "Ugrupowanie literackie 66" we Wrocławiu oraz miesięcznika "Poezja" za najlepszy zbiór wierszy roku 1971. Za tomik Podwójna należność otrzymał po raz drugi nagrodę im. Peipera, a także nagrodę im. Piętaka. Był przyjacielem Edwarda Stachury. Zmarł śmiercią tragiczną (utopił się w jeziorze). Najpopularniejszym wierszem Milczewskiego-Bruna jest "Gdzieś w nas", który (z pominięciem jednego wersu) do własnej muzyki wykonywał Marek Grechuta.