Rozwój działalności informacyjnej w bibliotekach województwa elbląskiego w latach 1980-1985 - program

Typ: DŻS Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 5 Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Biblioteki - Polska - działalność informacyjna
Data dodania: 08.11.2012

Dział Informacyjno-Bibliograficzny Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida w Elblągu wydał program rozwoju działalności informacyjnej w bibliotekach województwa elbląskiego w latach 1980-1985. Biblioteka w Elblągu przygotowuje się zgodnie z założeniami narodowego systemu informacji w Polsce – SINTO – do pełnienia ośrodka informacji o informacji. Gromadzone będą dane o zasobach informacyjnych, placówka będzie współpracować w tym zakresie ze wszystkimi większymi bibliotekami miasta Elbląga i województwa (regionu). Ma zamiar gromadzić i udostępniać informacje na temat zbiorów, katalogów, warsztatów informacyjno-bibliograficznych etc. Wachlarz potrzeb mieszkańców będzie wytyczał tematykę opracowywanych kartotek, m.in. osobowe, tematyczne, z zagadnień, cytatów, recenzji i in.