Richtige Verzeichniß derer Konfoederations Puncten, welche zu Vollenziehung derer mit der Krohn Schweden abgeredeten Tractaten

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1704 Miejsce publikacji: b.m. Strony: 24 Sygnatura: Pol.7.II.1772 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Polska - historia - 18 w.
  • Konfederacja warszawska, 1704
  • Poska a Szwecja - porozumienie
  • Duchowieństwo i szlachta - wykaz
Data dodania: 13.01.2014

Druk zawierający warunki porozumienia, jakie przedstawiciele możnowładztwa i szlachty polskiej zawarli z królem szwedzkim w Warszawie w 1704 r. W wyniku paktu ogłoszono detronizację Augusta II. Sasa i bezkrólewie, zaś Szwedzi wysunęli własnego kandydata, jakim został Stanisław Leszczyński. Druk zawiera wykaz przedstawicieli polskiego duchowieństwa i szlachty, którzy uczestniczyli w konfederacji warszawskiej. Dawne sygnatury druku: D.5.Misc.2. Typ oprawy - papier; obleczenie - czarny marmurek; okładzina - tektura; krawędzie - marmoryzowane; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie deformacje; średnie zacieki/zaplamienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1763-Pol.7.II.1772.