Rembrandt i Jego Krąg; Wystawa Muzeum Narodowego w Elblągu - folder

Typ: DŻS Rok publikacji: 1969 Miejsce publikacji: Elbląg Illustracje: 12 Strony: [12], [12] Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - sztuka - 20 w.
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Teatr im. Stefana Jaracza w Elblągu - wystawa
Data dodania: 07.01.2013

Muzeum Narodowe w Warszawie z zorganizowało wystawę - "Rembrandt i jego krąg", od września do listopada 1969 r. wystawa zagościła we foyer Teatru im. Stefana Jaracza w Elblągu za pośrednictwem Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego (ETK) w Elblągu. Komisarzami wystawy, słowo wstępne i katalog przygotowały Janina Michałkowa i Helena Domaszewska ze strony ETK wystawę organizowała Stefania Dejewska. W spisie katalogu w dziale grafika znalazło się 5 artystów a w dziale obrazy 19 malarzy "szkoły" Rembranta, których prace można było oglądać na wystawie. Katalog zawierał 12 czarno-białych rycin i obrazów wystawianych we foyer. Współpraca Muzeum Narodowego i ETK w organizowaniu wystaw malarstwa miała charakter w miarę stały jak wynika z innych dokumentów.