Relationis Historicæ Continuatio, Oder Warhafftige Beschreibunge aller fürnemen unnd gedenckwürdigen Historien...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1604 Miejsce publikacji: [S.l.] Autor:
  • Lorch, C. A.
Strony: 38 Sygnatura: Pol.7.II.2650 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Europa - historia - 17 w.
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
Data dodania: 05.03.2014

Relacja na temat wydarzeń historycznych w Europie Caspara von Lorch, które miały miejsce w okresie między frankfurckimi jarmarkami: wielkopostnym a jesiennym 1606 r. ze szczególnym uwzględnieniem wypraw wojennych markiza Spinoli. Z wydarzeń w Polce autor przytacza m. in. podpalenie kościoła protestanckiego w Poznaniu i zjazd szlachecki w Lublinie. W tekście ozdobne inicjały, ozdobnik nad tekstem; błędna paginacja. Druk współoprawny z innymi tekstami (klocek introligatorski), Pol.7.II.2650-Pol.7.II.2652. Przed kartą tytułową rękopiśmienny wykaz wszystkich druków zawartych w klocku. Inne znaki własnościowe: Johannes Barthen Pos. Dawne sygnatury: C.4. Typ oprawy (materiał): pergamin biały (oprawa z japem); obleczenie – karta z rękopisu; okładzina - tektura; niewielkie przedarcia/ubytki; znaczne zabrudzenia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.