Relatio gloriosissimae victoriae Serenissimi Principis et Domini, Domini Joannis Casimiri Poloniae et Sveciae Regis...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1651 Miejsce publikacji: Varsaviae Strony: [14] K. Sygnatura: Pol.7.II.551 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Jan II Kazimierz (1609-1672), król Polski
  • Panegiryk
  • Druk pochwalny
Data dodania: 12.09.2013

Druk pochwalny dotyczący bitwy pod Beresteczkiem (Ukraina) - jednej z największych bitew lądowych XVII-wiecznej Europy. Wojskami polskimi dowodził król Jan II Kazimierz (1609-1672). Na nielicznych marginesach kart druku widnieją odręczne zapiski.Okładzina druku – tektura (marmurek) ; wyklejka i karta ochronna z papieru czerpanego. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.  Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.549-551.