Reisen und merkwürdige Nachrichten zweier Neufranken durch Schweden während des jetzigen französischen Krieges [ … ]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1797 Miejsce publikacji: Leipzig Autor:
  • Piles, Alphonse de Fortia de
Strony: [ 4 ]; 638; [ 2 ] Sygnatura: 91953 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Szwecja - studium regionalne - 18 w.
  • Szwecja - opis podróży - 18 w.
  • Szwecja - literatura podróżnicza - 18 w.
  • Piles, Alphonse de Fortia de (1758-1826)
Data dodania: 01.04.2020

Wydany w 1797 roku w Lipsku niemieckojęzyczny przekład francuskojęzycznego, szczegółowego opisu podróży do Szwecji które autor niniejszego opracowania odbył w latach 1790-1792 - w okresie burzliwych czasów rewolucji francuskiej. Autorem opisu jest urodzony w Marsylii Alphonse-Toussaint-Joseph-André-Marie-Marseille de Fortia de Piles (1758-1826). Pobyt w Szwecji był częścią europejskiego tournée, które prowadziło m.in. przez Szwecję, Niemcy, Danię, Polskę i Rosję. Dokument można określić jako studium regionalne Szwecji końca XVIII wieku, które w sposób kompleksowy ocenia i opisuje środowisko życia ludzi, prezentuje dane demograficzne, społeczno - kulturowe, ekonomiczne podstawy kształtowania regionu i jego funkcjonowania, geografii społeczno - ekonomicznej i regionalnej, historii, kulturoznawstwa, prawa, przyrodniczych podstaw kształtowania struktury regionu oraz jego funkcjonowania etc.