Regionalne Biuro Organizacyjne NSZZ "Solidarność" nr 2 - druk

Typ: DŻS Rok publikacji: 1989 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [2], Sygnatura: DŻS - VII.1.1 - Solidarność biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • NSZZ "Solidarność" w Elblągu - 20 w
  • Regionalne Biuro Organizacyjne NSZZ "Solidarność" w Elblągu
Data dodania: 18.03.2019

Biblioteka Elbląska posiada w swoich zbiorach wydawnictwa związane z działalnością Regionalnego Biura Organizacyjnego NSZZ (Niezależny Samorządny Związek Zawodowy) "Solidarność". Regionalne Biuro miało swoją siedzibę 1989 roku na ulicy Obrońców pokoju 10 przy plebanii oo-Franciszkanów, czynne było w poniedziałki i środyw godzinach 16.00-18.00. Numer 2 wydawnictwa z 13 marca 1989 roku, jest wydrukowany dość kiepsko (ale nie powielany) w dwóch kolorach czarnym i czerwonym (oba w naszych zbiorach), treściowo tożsame. W numerze znalazły się informacje o tworzeniu się Komisji Zakładowej Solidarności w Elbląskim Kombinacie Budowlanym (EKB). Tworzeniu się nowych struktur Tymczasowej Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ "Solidarność" Regionu Elbląskiego oraz Komentarz do działań L. Wałęsy starającego się o legalizację NSZZ "Solidarność" oba artykuły autorstwa Bogusława Szybalskiego członka KK NSZZ "Solidarność". Znajdziemy też tam wywiad na temat "Szkoleń związkowych" z szefem szkoleń związkowych NSZZ "Solidarność" regionu gdańskiego mgr Markiem Biernackim. Przemyślenia związane z nowym trendem oficjalnym wchodzeniem struktur NSZZ "Solidarność" do zakładów pracy autorstwa Tadeusza Chmielewskiego - Przewodniczącego Zarządu Regionu NSZZ "Solidarność" Elbląg. Wydanie tej gazetki wydrukowano w Wolnej Drukarni Elbląg.