Regia Via Omnes Dissidentes in Religione Neo-Evangelicos. ad Orthodoxam & Salvificam Christianae Fidei Veritatem perscrutandam..

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1689 Miejsce publikacji: Gedani Autor:
  • Hacki, Jan Franciszek
Strony: [6] K., 216 Sygnatura: Pol.7.II.1131 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Hacki, Jan Franciszek (1637-1696)
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Wiara - rozważania - 17 w.
  • Kościół - historia
  • Rozprawa naukowa - 17 w.
Data dodania: 07.02.2014

Druk religijny na temat zasad i reguł wiary autorstwa jezuity, teologa i pisarza polemicznego Jana Franciszka Hackiego (1637-1696). Tekst zaaprobowali Joannes Hermannus oraz Joannes Georgius Kunigk. Za wstępem indeks tytułów do wszystkich I-VI części (pytania, odpowiedzi, argumenty etc). W tekście marginalia, ozdobne inicjały, winiety. Druk współoprawny z innymi tekstami religijnymi (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1130- Pol.7.II.1150. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: R.5. Misc.2. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DS. Typ oprawy – biały pergamin (oprawa z japem); część krawędzi przycięta, druki różnej wielkości; krawędzie – barwione; okładzina – tektura; niewielkie deformacje; niewielkie zabrudzenia; inna sygnatura - E.XVIII.7. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.