Reforma w budownictwie - materiały konferencyjne - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1981 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: [1], [1], 89 Sygnatura: DŻS – VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Budownictwo - organizacja - 20 w.
  • Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział Gdański
  • Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa Oddział Gdański Delegatura Wojewódzka w Elblągu
Data dodania: 23.08.2017

Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa (TNO i K) Oddział Gdański wraz  z jego Delegaturą Wojewódzką w Elblągu przygotowały wspólnie kursokonferencję naukową w 1981 roku. Nie posiadamy informacji, kiedy i czy odbywała się na terenie Elbląga czy Gdańska. Z konferencji pozostały w zbiorach Biblioteki Elbląskiej materiały konferencyjne pod tytułem - "Reforma w budownictwie", w postaci 91 stronicowego biuletynu. Materiały składały się z trzech referatów - z opracowania zespołowego "Ocena systemu zarządzania przedsiębiorstwem budowlanym" w opracowaniu redakcyjnym Heleny Bonin. Referatu mgr Władysława Staszewskiego - "Samorząd robotniczy w przedsiębiorstwie". Opracowania zespołowego autorstwa dr inż. Zdzisława Kowalczyka, dr inż. Zbigniewa Łosickiego z Politechniki Gdańskiej - "Nowoczesne metody zarządzania i podejmowania decyzji". Materiały te miały za zadanie zorganizowanie na nowych zasadach przedsiębiorstw budowlanych, w rozsypującym się właśnie systemie budownictwa socjalistycznego w Polsce. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdziemy inne materiały z kursokonferencji organizowanych przez TNO i K Oddział Gdański.