Rector Academiae Francofurtanae Fridericus Becmanus [...] ad festivitatem panegyricam, qua [...] Christophorus Ursinus…

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1651 Miejsce publikacji: [Frankfurt/ Oder] Autorzy:
  • Becmann, Friedrich
  • Ursinus, Christoph
Strony: [10] K. Sygnatura: Pol.7.II.2376 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Magirus, Tobias (1586-1652)
  • Druk okolicznościowy - 17 w.
  • Panegiryk
Data dodania: 26.11.2013

Druk okolicznościowy (panegiryk) na cześć wybitnych postaci, m.in.:teologa Friedricha Becmanna, dziekana Christopha Ursinusa, lekarza Luberta Erbeni oraz Nicolasa Potockiego. Tekst podpisany M.T. [prawdopodobnie: Magirus, Tobias (1586-1652)]. Klocek introligatorski (druk współoprawny), sygn. Pol.7.II.2301-Pol.7.II.2378. Druk wydany we Frankfurcie nad Odrą w oficynie Nikolausa Kocha. Dawna sygnatura druku: G.6. Dissertationes. 4. Oprawa druku – półskórek (kolor biały + papier różowy) (tłoczenia ślepe); okładzina – tektura; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie zagniecenia, ubytki/przedarcia; średnie zacieki/zaplamienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady; wykl. i k. ochr. z pap. czerpanego. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.