Rami, regii eloquentiae et philosophiae professoris Ciceronianus

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1580 Miejsce publikacji: Francofurti Autor:
  • Ramus, Petrus
Strony: [8], 263 Sygnatura: Pol.7.II.54 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Ramus, Petrus (1515-1572)
  • Cyceron (106-43 p.n.e.)
  • Retoryka - teoria - 17 w.
Data dodania: 25.10.2013

Rozprawa naukowa francuskiego filozofa Petrusa Ramusa (1515-1572) na temat retoryki (znakomite władanie słowem). Wzorem dla autora stał się rzymski polityk, mówca i popularyzator filozofii greckiej – Cyceron. Typ oprawy druku – biały pergamin (oprawa z japem); krawędzie - barwione; okładzina - tektura. Druk posiada niewielkie zagniecenia, ubytki, przedarcia oraz niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Klocek introligatorski (druk współoprawny), sygn. Pol.7.II.53-Pol.7.II.54.