Quæstionum Juris Controversarum Decas Vicesima Prima ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1615 Miejsce publikacji: Wittebergae Autorzy:
  • Forster, Valentin Wilhelm
  • Kryger, Buselwitz Heinrich von
Strony: [8] K. Sygnatura: Pol.6.II.1252 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Dysertacja – 17 w.
  • Prawo - 17 w.
  • Forster, Valentin Wilhelm (1574-1620)
Data dodania: 10.09.2014

Dyskurs publiczny z dziedziny prawa, prowadzony 22.04.1615 r. przez niemieckiego prawnika Valentina Wilhelma Forstera (1574-1620) oraz Heinricha von Buselwitza Krygera. Tekst przedstawiony w formie pytań (I-X) oraz odpowiedzi. Tekst wydany w oficynie Johannesa Richterusa w Wittemberdze. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.6.II.1241-Pol.6.II.1284. Format bibliograficzny: 4. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: G.6.Inne znaki własnościowe: GWOS 157? - dopisek na przedniej okładzinie. Zewnętrzne oznaczenia: DT, DIP. Typ oprawy (materiał) – półskórek (tłoczenia ślepe) ; krawędzie przycięte – barwione ; obleczenie – biała skóra oraz czarny pergamin z rękopisu ; okładzina – tektura ; szycie poluzowane ; znaczne zabrudzenia ; średnie zacieki / zaplamienia ; niewielkie ubytki spowodowane przez owady i gryzonie (oprawa, okładka) ; niewielki stopień zainfekowania mikroorganizmami (blok) ; widoczny niewielki foxing (plamy o zabarwieniu rdzawo-pomarańczowym - utlenianie się związków żelaza na kartkach papieru). W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.