Quaestiones Practicae : Quibus complura Iuris Civilis & Saxonici dubia, partim omnino non, partim non satis hactenus...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1609 Miejsce publikacji: Jenae Autor:
  • Schultes, Jakob
Strony: 523, [3], [67] Sygnatura: Pol.7.II.872 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Prawo cywilne - podręcznik
  • Schultes, Jacob (1571-1629)
  • Prawo - 17 w.
Data dodania: 04.12.2013

Praktyczne pytania i odpowiedzi z prawa cywilnego autorstwa Jakuba Schultza (1571-1629). Druk zawiera dwa indeksy: tematyczny oraz o charakterze spisu treści (pytania zawarte w treści I-LI). Tekst zamieszczony w ramkach, liczne marginalia. Przed kartą tytułową rękopiśmienna zapiska z adnotacjami o małżonce i dzieciach Schultza. Na str. tyt. ciekawy ozdobnik przedstawiający pierwotnego człowieka z maczugą, z tarczą przy nodze, z napisem w otoku: „sic itur ad astra” (tak idzie się do gwiazd cyt. Z: „Eneida” Wergiliusza). Oprawa druku – biały pergamin (oprawa z japem); okładzina - tektura; krawędzie – nakrapiane; niewielkie deformacje; niewielkie zagniecenia, ubytki lub przedarcia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.872- Pol.7.II.875.