Q.D.B.V. discurs politicus, de justitia universali, quem ... M. Georgio Thegen ... sistit Georgius Funccius ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1683 Miejsce publikacji: Regiomonti Autorzy:
  • Thegen, Georg
  • Funck, Georg
Strony: [10] K. Sygnatura: Pol.7.II.1804 biblioteka cyfrowa link Języki: grc, lat Hasła kluczowe:
  • Thegen, Georg (1651-1729)
  • Polityka - 17 w.
  • Dysputacja
Data dodania: 26.02.2014

Dyskurs polityczno-prawny prowadzony we wrześniu 1683 r. na Uniwersytecie w Królewcu przez niemieckiego filozofa, matematyka, profesora Georga Thegena (1651-1729). W dyskusji publicznej wziął udział również Georgius Funccius. Za stroną tytułową dedykacje dla: Jacobo Hoffmanna, Heinrico Pöppinga, Casparo Wernerna, Wolfgango Hübnerna, Heinrico Falkena, Georgio Höpnerna, Jacobo Ranschena, Sebastiano Bernhardi, Johanni Timotheo Hoffmana, Paulo Bellisario, Christophera Höpnerna. W tekście ozdobny inicjał oraz motyw z aniołkami nad tekstem. Druki współoprawne (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1798-Pol.7.II.1836. Pieczątki: 7, 10, 11. Dawne sygnatury: H.5. Misc.3. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy – półpłótno; obleczenie – czarny marmurek; okładzina – tektura; krawędzie przycięte - druki różnej wielkości; niewielkie deformacje; średnie zabrudzenia; średnie zacieki/zaplamienia; średni stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.