Przygody Tomka Sawyera (The Adventures of Tom Sawyer) - program teatralny

Typ: Program teatralny Rok publikacji: 2000 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Twain, Mark
Strony: 8 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - programy teatralne biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Program teatralny - 20 w.
  • Teatr w Elblągu 20 w.
Data dodania: 24.10.2012

Przygody Tomka Sawyera – to powrót do świata wyobraźni. Takie jest przesłanie tej powieści, w której dzieci nie miały gotowych zabawek a pomysły na dobrą zabawę rodziły się w ich fantazji. Fabuła osnuta została na własnych wspomnieniach pisarza z lat dziecięcych przedstawia niezwykłe przygody dwóch chłopców: Tomka i Hucka. Wszystkie utwory amerykańskiego pisarza Marka Twain’a (1835-1910) są rzetelnymi, realistycznymi obrazami ówczesnej Ameryki. Pisarz pokazuje zagadnienia trudne, ale nie pozbawione poczucia humoru a nawet komizmu. Teatr Dramatyczny w Elblągu wystawił spektakl w grudniu 2000 roku. Reżyseria - Jan Szurmiej, scenografia – Wojciech Jankowiak i Maria Hubka.