Przewodnik do pisania listów miłosnych tyczących się ożenienia i zamążpójścia, z dodaniem Wieszczbiarki, Rozmowy kwiatami...

Typ: Książka Rok publikacji: 1900 Miejsce publikacji: Bytom Autor:
  • Chociszewski, Józef
Strony: 194, [1] Sygnatura: L-64845 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Obyczaje towarzyskie
  • Listy miłosne - poradnik
  • Chociszewski, Józef (1837-1914)
Data dodania: 10.11.2011

Książka autorstwa Józefa Chociszewskiego (1837-1914) napisana w formie poradnika i przewodnika do pisania listów miłosnych. Autor został zachęcony wydaniem takiej publikacji po uwagach młodzieńca, który na rynku wydawniczym mógł takowe znaleźć - ale tylko w języku niemieckim. Chociszewski po wydaniu poradnika spotykał się z wieloma uwagami iż szerzy niemoralność. Książka zawiera porady, grę pytań i odpowiedzi, abecadło miłości, wiersze miłosne i pieśni. Oprócz poradnika dla młodzieży Chociszewskijest autorem wielu popularnych książek, utworów teatralnych i artykułów (ok. 300 pozycji) i wydawcą książek popularnych z zakresu historii i literatury polskiej. Prowadził również ożywioną działalność społeczną jako organizator wielu stowarzyszeń kulturalno-oświatowych.