Przekrój Turbiny Ciepłowniczej 13UC110 Materiały Reklamowo-Informacyjne - schemat

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VI biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - gospodarka - 20 w.
  • Zakłady pracy - maszyny i urządzenia - 20 w.
  • Zakłady Mechaniczne im. Gen. Karola Świerczewskiego "Zamech" w Elblągu
  • Turbiny parowe
Data dodania: 13.06.2013

Zakłady Mechaniczne im. Gen. Karola Świerczewskiego "Zamech" w Elblągu w roku 1977 wydały szereg materiałów reklamowo-informacyjnych dotyczących swojej produkcji opisanych w zbiorach Biblioteki Elbląskiej pod nazwą - Materiały Reklamowo-Informacyjne - informator. W zbiorowej teczce - "Zamech" Zakłady Mechaniczne mieszczącej te materiały oprócz druków reklamowych w postaci informatorów znalazły się także schematy - przekroje kilku turbin parowych wytwarzanych w zakładach "Zamech". Trzy schematy zadrukowano dwustronnie ukazując na nich po dwa modele różnych turbin a tylko jeden zadrukowano jednostronnie przedstawiając na nim turbinę 13UC110. Ten właśnie model turbiny ciepłowniczej 13UC110 widać na sąsiedniej ilustracji.