Przegląd Zespołów Jazzu Tradycyjnego - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1964 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 6 K. Sygnatura: DŻS - XV.5.1 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • EL-Klub Jazzu Tradycyjnego w Elblągu
  • Elbląg - kultura - 20 w.
Data dodania: 04.10.2012

EL-Klub Jazzu Tradycyjnego powstał w 1962 r., natomiast już w 1963 r. praca w klubie stała się systematyczna, zwiększyła się liczba członków, uczestników imprez oraz zaczęto wydawać klubowy biuletyn - zachęcając tym samym miłośników jazzu do członkostwa. EL Klub Jazzu Tradycyjnego przy współudziale Elbląskiego Domu Kultury i Towarzystwa Rozwoju Ziem Zachodnich zorganizował „Przegląd Zespołów Jazzu Tradycyjnego”. Przegląd miał za zadanie podsumować dorobek muzyczny polskich zespołów jazzowych. Wystąpili w nim: Flamingo (Gdańsk), Warsaw Stompers (poprzednia nazwa "New Orleans Stompers") wraz z wokalistką Jeanne Johnstone i Marek Taranowski, Jazz Band Ball (Kraków), Dixieland Jazz Band (Wrocław), The Ragtime Jazz Band (Warszawa), Tiger Rag (Poznań), grupa Dixieland Sekstet (Gdańsk). W 1964 roku z okazji przeglądu zespołów jazzowych ukazała się broszura opisująca to wydarzenie. (Na okładce pieczątka własnościowa Anny Renaty Zubrzyckiej).