Prussia : Zeitschrift für Heimatkunde, 1940, 1943

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1940 ; 1943 Miejsce publikacji: Königsberg Strony: 240 s. ; 187 s. Sygnatura: 10387 ; 10388 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Archeologia
  • Etnografia
Data dodania: 27.04.2012

Czasopismo o tematyce etnograficzno-archeologiczno-historycznej, wydawane przez W. Gaerte – dyrektora Muzeum „Prussia”. W dwóch tomach periodyku, posiadanych przez Bibliotekę Elbląską (Bd. 34-35: 1940 i 1943) znajdują się artykuły na temat: prehistorycznych grodzisk w Sambii, średniowiecznych bractw religijnych w Królewcu, pojedynczych znalezisk archeologicznychw Królewcu i powiecie suskim, dawnych zabaw i gier wschodniopruskich, grota lancy służącej do polowań na jelenie, znalezionego w Drusken, wschodnio- i zachodniopruskich amfor kulistych z epoki wczesnego kamienia, prehistorii Pr. Wsch. w świetle najnowszych badań, kalendarza runicznego przechowywanego w Muzeum Prussia w Królewcu, staropruskiego święta kobiet, wizerunków Albrechta Pruskiego w sztuce graficznej, Poliandra, listów Georga Sabinusai kamienia ofiarnego w Stabławkach.