Prośba Kierownictwa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Elblągu o wyrażenie zgody na przeprowadzenie zmian organizacyjnych - pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1964 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1] Sygnatura: DŻS – XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Biblioteki – organizacja – 20 w.
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu – historia – 20 w.
  • Wydział Kultury Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 21.06.2020

Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej (MBP) w Elblągu Tadeusz Ordyniec (z dokumentu wynika, że zrobił to ktoś inny w zastępstwie), wystosował prośbę do Wydziału Kultury Prezydium Miejskiej Rady Narodowej (P.M.R.N.) w Elblągu. W piśmie z 24 września 1964 roku zaproponował zmiany organizacyjne w dziale organizacyjno-administracyjnym na okres jednego roku. Zmianę tłumaczył brakiem etatów bibliotecznych (biblioteka opłacana przez władze miejskie), zaproponował likwidację 3 osobowego, wyżej wspomnianego działu. W zamian na samodzielnych kierowniczych stanowiskach zatrudniono by kierownika referatu administracyjnego i kierownika referatu gospodarczego a na trzeci etat zatrudniono by pracownika działalności podstawowej – introligatora. Potrzebnego ze względu na szybko niszczejący księgozbiór, zatrudnienie miało nastąpić od 1 stycznia 1965 roku. Co ciekawe, „Regulamin i podział czynności pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Elblągu”, był zmieniany niecałe cztery miesiące wcześniej (30 maja 1964 roku). Pod prośbą Józef Kuczyński Kierownik Wydziału Kultury wyraził zgodę na proponowane zmiany. To oficjalne pismo do urzędu napisano na papierze przebitkowym.