PRON – biuletyn informacyjny Nr 12

Typ: DŻS Rok publikacji: 1986 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 43 Sygnatura: DŻS - VII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Organizacje i stowarzyszenia - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
  • Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego (PRON) w Elblągu
Data dodania: 23.04.2013

Patriotyczny Ruch Odrodzenia Narodowego (PRON) w Elblągu wydał biuletyn informacyjny Nr. 12 (do użytku wewnętrznego) w którym omówiono m.in. X Zjazd PZPR, aktywność struktur PRON na rzecz rozwoju i upowszechniania kultury, nowe inicjatywy pokojowe w Europie oraz wyjaśnianie pojęć „Pluralizm” oraz „Dialog”. Dużą część treści poświęcono statystyce dotyczącej radom i ogniwom terytorialnym PRON w województwie elbląskim. Wstępem opatrzył – Ryszard Szkolnicki. W kolekcji Dokumentów Życia Społecznego posiadamy również biuletyn informacyjny Nr. 14 i Nr. 13 pod zmienionym tytułem jako informator przedzjazdowy, informację o tym znajdziemy w numerze 14, we wstępie - "Od redakcji". Numery mają jednakową szatę graficzną okładki z charakterystycznym symbolem PRON, przewijajacym się w różnych wydawnictwach a znajdujących się w naszych zbiorach bibliotecznych.