Program walki z alkoholizmem na terenie miasta Elbląga na lata 1978 - 1980 - broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 8 K. Sygnatura: DŻS - X biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - ochrona zdrowia - 20 w.
  • Alkoholizm - zwalczanie - 20 w.
  • Komisja Społeczno-Lekarska d/s Przymusowego Leczenia Alkoholików w Elblągu
  • Poradnia Przeciwalkoholowa w Elblągu
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 30.05.2017

"Program walki z alkoholizmem na terenie miasta Elbląga na lata 1978 - 1980" wydany przez Urząd Miejski w Elblągu w 1978 roku jest realizacją "Uchwały Nr 1... Miejskiej Rady Narodowej w Elblągu z dnia ..." znajdującej się w naszych zbiorach Dokumentów Życia Społecznego.  Broszura składa się z właściwej treści programu w formie tabeli podzielonej na kolumny: nazwa zadania, sposób realizacji, termin realizacji,  odpowiedzialny za realizację. W dokumencie znalazły się działania dotyczące  zdrowia i opieki społecznej,  handlu i gastronomii, kultury, zwalczania alkoholizmu na terenach zakładów pracy, w środowisku dzieci i młodzieży oraz propagandy ogólnej. Treść właściwą uzupełniają załączniki i tabele. Zawarto w nich działalność Poradni Przeciwalkoholowej oraz działalność Komisji Społeczno-Lekarskiej d/s Przymusowego Leczenia Alkoholików w Elblągu w roku 1977 oraz "Spożycie napojów alkoholowych na terenie m. Elbląga w latach 1975-1977".