Program Uroczystości Święta Pracy w Elblągu w 1982 r. - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1982 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu
Data dodania: 04.12.2012

Komitet Obchodów Święta Pracy w Elblągu w 1982 r. zorganizował mnóstwo imprez kulturalno-rekreacyjnych dla uczczenia święta 1 Maja. Uroczystości trwały od 29.04-02.05.1982 r. i realizowano je wielu miejscach na terenie miasta. Przeznaczone były dla całych rodzin i odbiorców w różnym wieku. Ciekawą imprezą była projekcja filmu pt. "Abba" czy mistrzostwa Elbląga w układaniu kostki Rubika. Najważniejszą częścią uroczystości był oficjalny pochód 1-szo Majowy na Placu Konstytucji oraz wieczornice i uroczyste akademie m.in. w Teatrze Dramatycznym (ta ostatnia potwierdzona innym dokumentem w zbiorach Biblioteki Elbląskiej).