Program rozwoju kultury w województwie elbląskim do roku 1990 – maszynopis

Typ: Książka Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 52 Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Elblągu
Data dodania: 13.11.2012

Z myślą o rozwoju kultury Komitet Wojewódzki PZPR na Plenum w dniu 14.11.1977 r. zaakceptował kierunki rozwoju kultury w województwie elbląskim do 1990 roku. W biuletynie znajdują się wytyczne i zadania do dalszego doskonalenia procesów przyspieszających rozwój kultury, wskazane są kierunki rozwoju w placówkach kultury, m.in. w bibliotekach, księgarniach, teatrze, kinie, muzealnictwie etc. Biuletyn zawiera również zestawienia i statystykę z istniejących w województwie elbląskim ośrodków, domów kultury, klubów ; stan i wykształcenie kadry merytorycznej etc.