Program rozwoju kultury w mieście Elblągu na lata 1980-1985 – biuletyn z czerwca 1979 r.

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 22 Sygnatura: DŻS - XII biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Miejska Rada Narodowa w Elblągu - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
Data dodania: 15.06.2012

Projekt wydany przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Elblągu, wskazujący metody i formy pracy w zakresie upowszechniania życia kulturalnego. Rolę wiodącą mają pełnić instytucje i placówki kultury w oparciu o uchwały KC PZPR oraz wytyczne z Ministerstwa Kultury i Sztuki. Domy kultury, teatr, muzeum oraz pozostałe placówki mają obowiązek docierania ze swoją bogatą ofertą do różnych środowisk na terenie miasta. Biuletyn poparty zestawieniami, tabelami i danymi statystycznymi.