Program Obchodów Pięćdziesiątej Trzeciej Rocznicy Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości w 1975 r. - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Teatr Dramatyczny im. Stefana Jaracza w Elblągu
  • Ośrodek Szkolenia Wojsk Lądowych im. Nalazków
  • Elbląska Spółdzielnia Niewidomych "Elsin" w Elblągu
  • Zespół Pieśni i Tańca „Żuławy” z Nowego Stawu
Data dodania: 29.11.2012

W dniach od 29.06.1975 do 20.07.1975 r. w Elblągu i okolicach odbywały się uroczystości związane z 53-cią rocznicą Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości. Program imprez zatytułowany był: "30 lat Spółdzielczości w służbie Ludowej Ojczyzny". Powiatowa Spółdzielcza Komisja Współpracy zorganizowała szereg imprez w przeważającej mierze o charakterze sportowym. M. in. w Gronowie Elbląskim odbyła spartakiada międzygminna i zawody o "Złoty Kask", w internacie "Elsinu" przy ulicy Traugutta 38 rozegrano otwarty turniej szachowy a kilka dni później otwarty turniej warcabowy. Na strzelnicy wojskowej im. Nalazków przy ulicy Królewieckiej rozegrano zawody strzeleckie. Oprócz imprez sportowych w teatrze im. St. Jaracza miała miejsce uroczysta akademia spółdzielcza a na zakończenie rocznicy w dniu 20.07.1975 r. w muszli koncertowej Parku Bażantarnia odbyły się koncerty także zespołu pieśni i tańca "Żuławy".