Program obchodów 25-lecia Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej na terenie miasta Elbląga - maszynopis

Typ: DŻS Rok publikacji: 1970 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 5 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Elbląskie Towarzystwo Kulturalne
  • Wydział Kultury i Sztuki w Elblągu
Data dodania: 27.11.2012

Prawdopodobnie Wydział Kultury Urzędu Miasta Elbląga jest autorem maszynopisu z 1970 r. dotyczącym programu obchodów 25-lecia PRL na terenie miasta Elbląga. Jak zaznaczyli autorzy dokumentu program powstał "W celu uświadomienia tej pięknej rocznicy ... powstania Państwa Ludowego oraz przedstawienia dorobku Kraju i naszego miasta ..." Większość imprez miał przygotować Wydział Kultury wraz z innymi instytucjami kultury miasta, zakładami pracy, organizacjami politycznymi i młodzieżowymi, w niektórych przypadkach powoływano komisję n.p. Komisję Obchodów Święta 1-go Maja. Czas trwania takich imprez średnio trwał miesiąc, czasem cały rok w przypadku Konkursów n.p. "XXV-lecie Kinematografii" organizowany przez Elbląskie Towarzystwo Kulturalne. Dokument będący w posiadaniu Biblioteki Elbląskiej (2012 rok) to kopia kalkowa maszynopisu więc jakość jest bardzo słaba a niektóre strony są już nieczytelne.