Program Imprez z Okazji Trzydziestej Trzeciej Rocznicy Wyzwolenia Miasta Elbląga - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Wyzwolenie miasta Elbląga - uroczystości
  • Pomnik Odrodzenia w Elblągu
  • Cmentarz żołnierzy radzieckich w Elblągu
  • Spółdzielczy Dom Kultury "Pegaz" w Elblągu
Data dodania: 27.11.2012

Organizatorzy obchodów 33-ej rocznicy wyzwolenia miasta Elbląga wydali afisz z programem imprez towarzyszących. Część bardziej oficjalna odbywała się w dniach 09-10.02.1978 r. składano wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Odrodzenia i na cmentarzu żołnierzy radzieckich. Odbyły się także wieczór poezji, koncert zespołu artystycznego ze Spółdzielczego Domu Kultury "Pegaz", wspomnienia pionierów w Spółdzielni Mieszkaniowej "Sielanka" a także montaż słowno-muzyczny w SP 18. Młodzież szkolna obejrzała film "Elbląg - 75". W różnych miejscach miasta odbywały się wystawy publikacji o Elblągu, wystawy prac plastycznych w Spółdzielniach Mieszkaniowych "Zakrzewo" i "Sielanka". Nie zabrakło imprez sportowych - Międzynarodowy turniej piłki ręcznej mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta z okazji wyzwolenia Elbląga, Międzynarodowy Turniej piłki ręcznej kobiet z okazji wyzwolenia Elbląga czy Puchar Wyzwolenia Elbląga w łyżwiarstwie szybkim kobiet i mężczyzn. Biblioteka Elbląska posiada w swoich zbiorach jeszcze dwa inne afisze związane z Rocznicami Wyzwolenia miasta Elbląga z roku 1979 oraz z roku 1977.