Program Imprez z Okazji Trzydziestej Drugiej Rocznicy Wyzwolenia Miasta Elbląga - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Wyzwolenie miasta Elbląga - uroczystości
  • Pomnik Odrodzenia w Elblągu
  • Cmentarz żołnierzy radzieckich w Elblągu
  • Wojewódzki Ośrodek Kultury w Elblągu
Data dodania: 27.11.2012

Organizatorzy obchodów 32-ej rocznicy wyzwolenia miasta Elbląga wydali afisz z programem imprez towarzyszących. Część bardziej oficjalna odbywała się w dniach 09-12.02.1977 r. składano wieńce i kwiaty pod Pomnikiem Odrodzenia i na cmentarzu żołnierzy radzieckich. W sali teatru odbył się koncert poświęcony wyzwoleniu Elbląga oraz pokazy filmów krótkometrażowych związanych z Elblągiem w sali Wojewódzkiego Ośrodka Kultury (WOK). W innych terminach miały miejsce wystawy okolicznościowe m.in. ekspozycja dokumentów z lat 1945-50 w Muzeum w Elblągu czy wystawa pokonkursowa eksponatów upamiętniających pionierski okres rozwoju Elbląga w nieistniejącej już filii bibliotecznej nr 12 w budynku WOK. Odbywały się także imprezy sportowe - turniej piłki nożnej o Puchar Wyzwolenia Elbląga czy ogólnopolski turniej w piłce ręcznej juniorów. Ten afisz nie jest jedynym związanym z obchodami Rocznicy Wyzwolenia Miasta Elbląga, w naszych zbiorach znajdziemy także afisze z dwóch następnych lat z roku 1978 i roku 1979.