Program Imprez z Okazji Trzydziestej Czwartej Rocznicy Wyzwolenia Miasta Elbląga - afisz

Typ: DŻS Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Wyzwolenie miasta Elbląga - uroczystości
  • Cmentarz żołnierzy radzieckich w Elblągu
  • Spółdzielczy Dom Kultury "Pegaz" w Elblągu
  • Muzeum w Elblągu - wystawa
Data dodania: 27.11.2012

Organizatorzy obchodów 34-ej rocznicy wyzwolenia miasta Elbląga wydali afisz z programem imprez towarzyszących. Przygotowano wiele różnego rodzaju imprez trwających od 1.02 do 25.02.1979 roku. Jak co roku składano wieńce i kwiaty na cmentarzu żołnierzy radzieckich. W programie z 1979 roku zabrakło składania wieńców i kwiatów pod Pomnikiem Odrodzenia ale jak dawniej odbył się uroczysty koncert w którym wystąpiły lokalne zespoły artystyczne. Aktywnie w obchodach uczestniczył Zakładowy Dom Kultury "Zamech" m.in. dzięki niemu spotkały się dzieci z najstarszymi nauczycielami, odbył się również koncert kameralny Zespołu Kameralnego Filharmonii Bałtyckiej, był współorganizatorem z Muzeum w Elblągu wystawy "Kształtowanie się władzy ludowej w Elblągu w latach 1945-1947". Kilka wystaw stało się udziałem Spółdzielczego Domu Kultury "Pegaz" - wystawy plakatów i fotografii. Spotkania typu kameralnego przygotowała Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zakrzewo". Dla bardziej aktywnych odbiorców przygotowano atrakcje sportowe - turnieje o puchary wyzwolenia Elbląga a dla chętnych Oddział Miejscowy PTTK umożliwił uczestnictwo w "Rajdzie im. Kpt. Diaczenki" w dwóch wersjach pieszej i kolarskiej po lasach komunalnych Bażantarnia. Format tego afisza w stosunku do tego z roku 1978 czy z roku 1977 jest nietypowy - bardzo długi.