Program działania malborskiej organizacji partyjnej na lata 1975-1977 r. (projekt) – broszura

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Malbork Strony: 11 Sygnatura: DŻS - VII.2 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malbork - historia - 20 w.
  • Partie Polityczne - 20 w.
  • Urząd Miejski w Malborku - wydawnictwa - 20 w.
  • Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Malborku
Data dodania: 25.04.2013

Komitet Miasta Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej w Malborku wydał (projekt) broszurę z programem działania malborskiej organizacji partyjnej na lata 1975-1977. Program uchwalono na I Miejskiej Konferencji Sprawozdawczo-Wyborczej w dniu 18.10.1975 r. jako realizacji uchwały VI Zjazdu PZPR. Dokument potwierdza skuteczne formy pracy ideowo-politycznej, rozwój społeczno-gospodarczy, zaangażowanie aktywu partyjnego w sferze działań administracji państwowej, porządku i bezpieczeństwa, budownictwa, służby zdrowia, oświaty, kultury, sportu etc. Wszystkie osiągnięte dobre wyniki stały się właściwym przygotowaniem do VII Zjazdu PZPR z którym tematycznie związane były dokumenty elbląskiej organizacji partyjnej opublikowane na stronach Biblioteki Elbląskiej. Także na naszych stronach w kolekcji programów działań organizacji partyjnych posiadamy  inny tekst także z 1975 r. innej komórki organizacyjnej.