Program działania elbląskiej organizacji partyjnej na lata 1975-1976 – biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1975 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 20 Sygnatura: DŻS - VII.2 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Partie Polityczne - 20 w.
  • Urząd Miejski w Elblągu - wydawnictwa - 20 w.
  • Polska Zjednoczona Partia Robotnicza w Elblągu
Data dodania: 25.04.2013

Komitet Miasta i Powiatu PZPR w Elblągu wydał (do użytku wewnętrznego) biuletyn z programem działania elbląskiej organizacji partyjnej na lata 1975-1976. Materiał zatwierdzono na XVI Konferencji Sprawozdawczo-Wyborczej. Dokument potwierdza skuteczne formy pracy ideowo-politycznej, rozwój społeczno-gospodarczy miasta i powiatu, zaangażowanie aktywu partyjnego w rozwiązaniu problemów socjalnych, bytowych, płacowych oraz stwarzanie warunków do dynamicznego rozwoju miasta i powiatu elbląskiego. Wszystkie osiągnięte dobre wyniki staną się właściwym przygotowaniem do VII Zjazdu PZPR. Na końcu tekstu zamieszczono listy członków PZPR. W kolekcji Dokumentów Życia Społecznego Biblioteki Elbląskiej to nie jedyny dokument z 1975 r. dotyczący programu działania, jakiejś komórki partyjnej.