Program Dekady Jednego Pisarza poświęcony Zbigniewowi Nienackiemu z 1978 roku – maszynopis

Typ: DŻS Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 2 Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu – historia – 20 w.
  • Nienacki, Zbigniew (1929-1994)
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 02.04.2020

Wśród różnych dokumentów posiadanych przez Bibliotekę Elbląską a świadczących o historycznym znaczeniu biblioteki, w niedawnych jeszcze czasach ubiegłego systemu ekonomicznego, pamiętanego przez niektórych pracowników dawnej Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Elblągu. Znajdziemy programy związane z corocznymi obchodami - Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy na określony rok w województwie elbląskim. Kilka z nich można znaleźć na naszym Wortalu Historycznym po wpisaniu hasła – „Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy – program”. W dwóch dokumentach - Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy w 1978 r. w województwie elbląskim – program oraz Dni Kultury, Oświaty, Książki i Prasy w 1978 r. w województwie elbląskim – program w maszynopisie, znajdziemy wzmianki o projekcie - Program Dekady Jednego Pisarza poświęcony Zbigniewowi Nienackiemu. Program miał się rozpocząć 22 maja 1978 roku a zakończyć 31 maja 1978 roku. W ramach przedsięwzięcia pisarz mieszkający niedaleko na Mazurach, miał odwiedzić szereg małych bibliotek oraz klubów rolnika województwa elbląskiego, w których odbywały się z nim spotkania literackie. Zaplanowano między innymi spotkania w Koniecwałdzie, Ryjewie, Milejewie, Pomorskiej Wsi, Pogrodziu, Nowym Dworze Gdańskim, Elblągu i innych. W ramach projektu przygotowano również Konkurs dla młodzieży.