Predigten, ganz und stückweise, für die lieben Landleute […] Zwote Sammlung

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1781 Miejsce publikacji: Magdeburg,Leipzig Autor:
  • Zerrenner, Heinrich Gottlieb
Strony: XLII; [ 2 ]; 532 Sygnatura: 92520 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Literatura niemieckojęzyczna - kazania - 18 w.
  • Liturgia chrześcijańska - kazania - 18 w.
  • Zerrenner, Heinrich Gottlieb (1750-1811)
Data dodania: 18.06.2020

Opublikowany w 1781 roku w Magdeburgu i Lipsku zbiór dwudziestu dwóch kazań, mających na celu nauczanie i przekazanie treści religijnych opracowany specjalnie dla ludności wiejskiej. Autorem opracowania jest Heinrich Gottlieb Zerrenner (1750-1811) - niemiecki kaznodzieja, pisarz, teolog i pedagog. Rozważania zawarte w materiale są efektem osobistych doświadczeń i obserwacji autora a treści kazań uwzględniają charakter, poglądy i potrzeby ludności wiejskiej. Dokument stanowi kontynuację do zbioru niespełna czterdziestu kazań wydanych pod tym samym tytułem, przez tego samego autora w 1779 roku. Wydanie z 1779 roku w zbiorach Biblioteki Elbląskiej oznaczone jest sygnaturą 91698.