Preclare dicta septez sapientum Grecie, Georgio Hermonymo interprete fidelissimo. Preterea verax Aristotelis de Virtutibus interpretatio ex greco in latinum ab eodem Georgio Hermonimo...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1513 Miejsce publikacji: Daventrie Autor:
  • Pius II, papież
Strony: [7], [1] K. Sygnatura: Inc.II.9 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Pius II, papież (1405-1464)
  • Arystoteles (384-322 p.n.e.)
  • Hermonymus, Georgius (1452-1508)
Data dodania: 05.10.2015

Teksty Piusa II, papieża (1405-1464) w tłumaczeniu (oraz interpretacji) z greckiego na łacinę Georgiusa Hermonymusa (1452-1508). W druku zawarte wypowiedzi siedmiu mędrców Grecji, m.in. cnoty Arystotelesa – myśliciela i uczonego, najsławniejszego filozofa starożytnej Grecji. Za tekstem drukowanym karta z rękopisem (komentarz). Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Inc.II.6-Inc.II.21. Format 4°. Dawne sygnatury: A.9, A.9.Miscell.I. Przed kartą tytułową rękopiśmienny spis treści. Na k. tyt. znak własnościowy "Simon Loitz, No. 64" oraz zapiski rękopiśmienne. Niektóre druki ozdobione czerwonymi rubrykami oraz inicjałami. Typ oprawy (materiał) - skóra (oprawa mnisza); obleczenie koloru brązowego; okładziny - deski; zdobienia oprawy - tłoczenia ślepe; zapinki na skórzanych paskach. Pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; znaczne zacieki/zaplamienia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady. Duże uszkodzenia grzbietu. Brak fragmentu przedniej okładziny, brak zapinek i ich przednich zaczepów. Uszkodzenia kapitałek. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.