Praca została nagrodzona w konkursie plastycznym – Książki mówią o morzu – druk okolicznościowy

Typ: DŻS Rok publikacji: 1992 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 Sygnatura: DŻS - VII.12 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Obchody i uroczystości - 20 w.
  • Biuro Organizacyjne Dni Morza Elbląg '92
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 18.04.2020

Komitet Organizacyjny Obchodów Dni Morza w Elblągu, w roku 1992 przygotował obchody Dni Morza na Bulwarze Zygmunta Augusta, do działań kulturalnych związanych z tą imprezą zaproszono również Wojewódzką Bibliotekę Publiczną (WBP) im. C. K. Norwida w Elblągu. Z harmonogramu przygotowanego na te okazję, przez bibliotekę wynikała potrzeba zorganizowania konkursu pod tytułem – „Książki mówią o morzu”. Przeprowadzono kilkumiesięczny konkurs trwający od lutego do czerwca, w którym to odbywały się Dni Morza. W konkursie uczestniczyły filie dziecięce WBP w Elblągu oraz chętne biblioteki szkolne z naszego miasta. Od władz biblioteka prawdopodobnie otrzymała (na pewno planowała) fundusze w wysokości 3.000 000 zł (podana kwota przed denominacją w 1995 r.). Kwota ta umożliwiła, poza innymi kosztami, na przygotowanie specjalnych druków okazjonalnych, związanych z tym konkursem. Widoczny obok druk okazjonalny, to efekt tych działań, dotyczył pracy nagrodzonej w tym konkursie plastycznym. Druk jest kserowany, czarno-biały z charakterystycznym logiem WBP w Elblągu. Pod spodem treści widnieje pieczęć i podpis Dyrektora Biblioteki mgr Krystyny Greczycho, z datą czerwiec 1992. Do druku dołączona jest mała kolorowa samoprzylepna naklejka przedstawiająca logo - Dni Morza Elbląg’ 92. Każdy taki druk okazjonalny był sygnowany na odwrocie indywidualnym numerem, pisanym ołówkiem w lewym górnym rogu dokumentu, ten posiadał numer – 28. Takich druków z Dni Morza w 1992 roku jest pięć, te inne znajdziecie pod tymi linkami: o treści - Podziękowanie za udział w konkursie …, Praca została wyróżniona …, Praca została nagrodzona …, Pani …….. za upowszechnianie czytelnictwa i popularyzację konkursu, Zaproszenie na uroczyste zakończenie konkursu …, Zaproszenie na uroczyste zakończenie konkursu ksero ….