Pozycja nr 50 z kolekcji Henryka Nitschmanna: Madame Ugalde - role du Prince-Charmant dans Cendrillon - J. Pearon

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1867 Miejsce publikacji: Paris Strony: 4 Sygnatura: Rps 294/V biblioteka cyfrowa link Języki: fre, ger Hasła kluczowe:
  • Nitschmann, Heinrich (1826-1905)
  • Program muzyczny - 19 w.
  • Czasopismo teatralno-koncertowe - 19 w.
Data dodania: 27.07.2009

Gazetka teatralno-koncertowa ("La France Artistique" z dnia 28 czerwca 1867 r., nr 234) z zapowiedzią opery "Kopciuszek". W roli głównej słynna wówczas sopranistka Madame Ugalde. Poniżej zapowiedzi innych spektakli w formie ilustracji: przedstawieni na obrazku w komiczny sposób halabardziści mają na proporcach wypisane tytuły przedstawień. Gazeta składa się z czterech stron i wszystkie opisują programy teatralne i koncerty. Gazeta wydana przez Georgesa Kucelmanna w Paryżu.