Pozycja nr 124 z kolekcji Henryka Nitschmanna: Programm von L. Broekmann's Theater und Circus

Typ: Program / folder Rok publikacji: 18? Strony: 4 Sygnatura: Rps 294/V biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Nitschmann, Heinrich (1826-1905)
  • Afisz teatralny - 19 w.
  • Afisz cyrkowy - 19 w.
Data dodania: 24.07.2009

Program widowiska teatralno-cyrkowego L. Broekmann'a. W programie m.in. popisy woltyżerskie, występy tresowanej małpy i kozy, przebranych psów, numery komediowe (m.in. madame Pompadour ze swymi pociesznymi służącymi oraz nierozłączni przyjaciele Müller i Schulze, tresura koni, mała słonica w numerze muzyczno-ekwilibrystycznym. Na na koniec zapowiedziano występ człowieka ryby, który jak głosi program - je, pije i pali pod wodą oraz naśladuje ruchy delfina i foki. Program wydany przez Ernesta Litfass'a.