Pożegnanie z młodością - afisz teatralny

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1969 Miejsce publikacji: Olsztyn-Elbląg Autor:
  • Markiewicz, Andrzej
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - plakaty/afisze biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. Stefana Jaracza Olsztyn-Elbląg - repertuar
  • Teatr w Elblągu - 20 w.
  • Plakat teatralny - 20 w.
  • Afisz - 20 w.
Data dodania: 28.08.2012

Afisz teatralny do sztuki Andrzeja Markiewicza "Pożegnanie z młodością" mającej swą premierę w Elblągu 12 czerwca 1969 roku. Reżyseria - Stefania Domańska; scenografia - Zenobiusz Strzelecki. Osią konstrukcyjną sztuki, której akcja dzieje się w końcu lat pięćdziesiątych w niewielkiej miejscowości na terenach byłych Prus Wschodnich, jest konflikt o przyszłe losy głównego bohatera toczony między jego matką, a babką. Pierwsza z nich, czująca się Niemką, zamierza wyjechać z synem do Niemiec; druga nie wyobraża sobie by syn Polaka, który zginął za polskość Warmii i Mazur został zgermanizowany.

Hasła powiązane