Powiaty Olkuski, Miechowski, Pińczowski: mapa obszarów leśnych

Typ: Mapa / Atlas / Plan Rok publikacji: XX w. Miejsce publikacji: b.m. Strony: 1 K. Sygnatura: ze zbiorów prywatnych Tomasza Stężały biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Kartografia - 20 w.
  • Wojsko Polskie – organizacje - 1944-1945 r.
  • Nieczuja-Ostrowski, Bolesław (1907-2008)
  • Mapa obszarów leśnych
  • Inspektorat Armii Krajowej „Maria” - mapa
Data dodania: 27.09.2012

Powiaty Olkuski, Miechowski, Pińczowski. Mapa w skali 1 : 20000 przedstawia naniesione obszary leśne (kolor zielony) na teren działania Inspektoratu Armii Krajowej „Michał / Maria” wraz z zaznaczonymi podobwodami i miejscami postoju komend obwodu. Inspektorat AK „Maria” związany jest z walkami Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego i podległych mu 106 Dywizji Piechoty AK i Krakowskiej Brygady Kawalerii Zmechanizowanej w latach 1943-1945. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się jeszcze jedna mapa dotycząca tych tak odległych od Elbląga trzech powiatów a związana z działalnością Bolesława Nieczuja-Ostrowskiego.